Eğitiminin Kalitesi uluslararasi oduller ve başarılarla ispatlanmıs
KKTC'nin en modern ve yenilikci  egitim kurumu...

BASINDA LİBEM...
KKTC Basınında yayımlanan haberlerimizden bazıları...
(Resimlerin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz)


Mehmetcik Subesi     libem eğitim merkezi haber libem eğitim merkezi haber
libem eğitim merkezi haber libem eğitim merkezi haber libem eğitim merkezi haber

libem eğitim merkezi haber libem eğitim merkezi haber libem eğitim merkezi haber  libem eğitim merkezi haber  
kibris gazetesi libem egitim merkezi haberleri gunes gazetesi libem egitim merkezi haberleri
cumhuriyet gazetesi libem egitim merkezi haberleri afrika gazetesi libem egitim merkezi haberleri
kibrisli gazetesi libem egitim merkezi haberleri volkan gazetesi libem egitim merkezi haberleri
yeniduzen gazetesi libem egitim merkezi haberleri  
 
  • 09 Kasim 2004 tarihinde yayimlanan Kuzey Kibris'in en yuksek tirajli gazetesi, "KIBRIS GAZETESI" LIBEM hakkinda asagidaki haberi yayimlamistir. Bu haberin, Kibris gazetesinin web sitesindeki orijinaline  http://www.kibrisgazetesi.com/?newsid=16323  linkine tiklayarak ulasabilirsiniz....
  • 14 Mart 2005 tarihli "Kariyer" gazetesinde LIBEM Egitim Merkezi hakkinda yer alan haberin tam metni icin tiklayiniz....
Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası'na kavuşmak isteyenlere müjde: Lefkoşa'da Avrupa Birliği standartlarında eğitim merkezi
Lefkoşa İngilizce ve Bilgisayar Eğitim Merkezi (LİBEM) artık Kuzey Kıbrıs'ta da her yaştan insana AB standartlarında, Türkçe ve İngilizce bilgisayar eğitimi vermeye hazırlanıyor.

Pınar SELENGİN

Lefkoşa İngilizce ve Bilgisayar Eğitim Merkezi (LİBEM) artık Kuzey Kıbrıs'ta da her yaştan insana AB standartlarında, Türkçe ve İngilizce bilgisayar eğitimi vermeye hazırlanıyor.

Azer Kadıoğlu tarafından açılan eğitim merkezinde, Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası'na (ECDL-European Computer Driving License) sahip olacak kişiler, dünyaca tanınmış bilgisayar sertifikasyon programını öğrenerek dünyanın ve Avrupa'nın her yerinde iş imkanlarına sahip olabilecek.

İngiltere'den kesin dönüş yaparak, KKTC'de eğitim merkezi açan Azer Kadıoğlu, LİBEM'i açmasının en büyük amacının; ülke insanına Avrupa standartlarında bilgisayar eğitimi alma imkanı tanımak olduğunu söyledi. Kadıoğlu, Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası aracılığı ile ülkemiz insanının iş imkanlarını artırmayı da amaçladıklarını kaydetti.

Kadıoğlu, LİBEM'in Avrupa standartlarında bir eğitim vereceğini ve verilecek eğitimle birlikte gerçekleştirilecek sınavların Avrupa'dan, uzmanlar tarafından kontrol edileceğini ifade etti.

Kadıoğlu, eğitim programının yedi sınavlı bir belge sertifikasyon programından oluştuğunu ve İngilizce yanında Türkçe eğitimi de içerdiğini kaydederek, bilgisayarlı eğitimin her yaş gruba uygun veya kamuda çalışan kişilere de uygun programlar bulunduğunu söyledi.

Kuzey Kıbrıs'ta böylesi bir eğitim imkanını gerçekleştirmekten dolayı büyük gurur duyduğunu ifade eden Azer Kadıoğlu, program çerçevesinde birkaç sınavı burada tamamladıktan sonra, eğitim programı sayesinde kişilerin yurtdışında herhangi bir ülkede geriye kalan sınavlara katılma imkanı sağladığını dile getirdi.

Azer Kadıoğlu, dünyada en çok tercih edilen bilgisayarlı eğitim olduğuna dikkat çekerek programın ilk sertifikasını 2000 yılında Romano Prodi'nin aldığını ve birçok tanınmış kişinin de söz konusu programda eğitim gördüğünü belirtti.

Kadıoğlu, üç yıl sürebileceği gibi kişinin isteğine bağlı olarak bir yıllık da olabilen eğitim programındaki sınavların yazılı ve bilgisayar uygulamalı olduğunu belirterek, ülkemizde her kesime uygun fiyatları ile eğitim verileceğini söyledi.

ECDL nedir?

Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası (ECDL- European Computer Driving License), dünyaca tanınmış bilgisayar sertifikasyon programı olarak biliniyor.

Dünya çapında geçerliliği olan ECDL sertifikası ile dünyanın her yerinde iş imkanına sahip olabilirsiniz. ECDL programı 135 ülkede geçiyor.

Lefkoşa'daki eğitim merkezindeki eğitim programına katılmak isteyenler için, Kuzey Kıbrıs ECDL Yetkili Test Merkezi (ECDL Authorised Tast Centre) Lefkoşa'da. İnternetten bilgi için

http://www.libem.com adresi ve e-mail adresi: info(libem.com. adresinden ECDL'ye ulaşılabiliyor. 

© Libem Eğitim Grubu. Sitenin tamamı için tüm haklar Libem Eğitim Grubu'na aittir.
Copyright © 2008 LIBEM Education Group. All rights reserved.
No part of this website may be reproduced in any form except as permitted by LIBEM Education Group