Sitede ara

 +90 (392)  444 42 44
Eğitiminin Kalitesi uluslararasi oduller ve başarılarla kanıtlanmış
KKTC'nin en modern ve yenilikci  egitim kurumuna
Hoşgeldiniz

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
 
İngilizce Sınav Hazırlık Kursları
Yurtdışında İngilizce eğitim veren yüksekeğitim kurumlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin devam etmek istedikleri okul ve bölümle ilgili hazırlanmaları ve geçmeleri gereken İngilizce sınavları bulunmaktadır. Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bölümümüz, kurumumuza başvuran öğrencilerimize gerekli sınavlar hakkında bilgi vermekte ve isteyen öğrenilerimizi  İngilizce bölümümüzde sınavlara hazırlamaktadır.
İngilizce bölüm öğrencilerimizin özellikle IELTS Akademik sınavında göstermiş oldukları başarı oranı son yıllarda 100%dür.

Kurumumuzda yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimize yönelik verilen başlıca İngilizce sınav hazırlık kurslarımız:

IELTS - International English Language Testing System

IELTS Kıbrıs'ta, Türkiye'de ve yurtdışında, üniversiteler, kolejler ve gün geçtikçe artan sayıda eğitim kurumları tarafından kabul edilen bir sınavdır. IELTS sınav kursu, yurtdışında İngilizce eğitim veren kurumlarda eğitim almak isteyen  kişiler için bir hazırlık programıdır. Hazırlık, lisans ve  master programlarında son yıllarda IELTS sınavı en çok kabul edilen sınav haline gelmiştir. IELTS yurtdışında bir yüksek ögrenim kurumuna gitmek istediginizde aranan bir kosul olup tüm üniversiteler tarafindan tanınır. Eğer ilerideki amacınız İngilizce dilinde eğitim veren bir eğitim kurumunda okumak ise IELTS kursunu almaniz tavsiye edilir.

IELTS sınavı 4 kısımdan oluşur

Sınav iki formatta hazirlanmıştır. "General Training" ve "Academic"

Akademik format İngilizce eğitim veren kurumlarda genellikle hazırlık, lisans veya lisansüstü eğitim görmek isteyen kişiler için uygundur. Sınavlarda kullanılan materyaller ve sorular bu amaç gözönünde tutularak hazırlanır. 

Genel Eğitim Formatı mesleki eğitim gormeyi planlayan öğrenciler veya göçmenliği düşünen kişilerin ingilizce yeterliliklerini ölçmek için hazırlanmıştır. 

Eğer IELTS sınavına girmeniz isteniyorsa hangi formatta sınava katılacağınızı 
mutlaka kontrol edin. IELTS sınav sonuçları iki hafta içinde açıklanır.

Kurumumuz İngilizce bölümünde yurtdışına yönelik sınavlara hazırlık kurslarımız yanında birçok İngilizce kursumuz bulunmaktadır. İngilize bölüm kurslarımız için İngilizce kursları sayfamızı ziyaret edin.