Sitede ara

 +90 (392)  444 42 44
Eğitiminin Kalitesi uluslararasi oduller ve başarılarla kanıtlanmış
KKTC'nin en modern ve yenilikci  egitim kurumuna
Hoşgeldiniz

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
 
 

Libem Egitim Grubu 
Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, resmi temsilcisi olduğu yüzlerce dil okulu, kolej ve üniversite ile yurtdışında eğitim görmek isteyen kişilere güvenilir, etkin ve kaliteli eğitim danışmalığı hizmeti vermektedir. Herbiri konusunda uzman danışmanlarıyla, öğrenciler için en doğru seçenekler belirlenmekte ve bu öğrencilerin ülke, okul, konaklama seçimi, burs seçenekleri, vize işlemleri, transferlerinin doğru zamanda düzenlenmesi sağlanmaktadır. 

Libem Egitim Grubu Yurtdisi Eğitim Danışmanlığı olarak amacımız yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrenilere danışmanlık hizmetlerini kaliteli, güvenilir ve yüksek standart anlayışı içinde profesyonelce sunmaktır.

Yurtdışına eğitim amaçlı gitmeyi düşünen tüm öğrencilerimize rehberlik ve danışmanlık hizmeti veren Danışmanlık Bölümümüz, öğrencilerimizin doğru bölüm ve doğru üniversite seçimlerinde yol gösterici olmaktadır.  

Üniversiteye gitmeden yapılan tüm yazışmalardan, burs imkanlarına kadar tüm ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımıcı olan Libem Danışmanlık Bölümü her yıl  birçok öğrencisini dünyanın çeşitli eğitim kurumlarında  ilk tercihlerine yerleştirmeyi başarmıştır.

2016-2017 Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Bölümü Statistikleri

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız

15 yılı aşkın terübesi ile üniversite danışmanlığında  hizmet ağını genişletmek için yurtdışında farklı eğitim kurumları ile ortak çalışmalara girmiş ve yurtdışı üniversitelerine olan talebi karşılamak için beklenenin ötesinde bir performans sergilemiş olan kurumumuz KKTC’de bu alanda da lider olmayı başarmıştır.

Halen ülkemizde dünyanın birçok ülkesinden üniversite, dil okulu ve yüksekokulların resmi temsiliyetini elinde bulunduran kurumumuz aynı zamanda birçok yabancı üniversitenin de resmi sınav merkezi olarak hizmet vermektedir.

Başlıca Hizmetlerimiz

√ Karar verme aşamasında uzman destek

√ Hazırlık (Foundation), Lisans (Undergraduate) ve Yüksek Lisans (Master) başvuruları,yazışmaları ve yazışmaların takibi

√ İngiltere üniversiteleri için UCAS ve direk üniversite başvuruları

√ Tıp, dişçilik ve veterinerlik fakülteleri başvuruları ve sınavları

√ Yabancı üniversiteler için gerekli motivasyon mektubu (personal statement) yazımında doğru yönlendirme

√ Yabancı üniversiteler için gerekli sınav ve mülakatlara hazırlık

√ Portfolio hazırlığı hakkında bilgilendirme ve hazırlık kursları

√ Burs seçenekleri ve başvuruları

√ Student Finance başvuruları

√ AB Burs imkanları ve başvuruları

√ Yurt seçimi ve başvuruları

√ Mezuniyet sonrası prestijli kurumlarda staj olanakları

√ Mesleki sertifika ve diploma programları

√ Kısa ve uzun dönem her yaş ve seviyeye uygun dil okulları

√ Yaz okulları ve yaz kampları

√ Yurtdışında mesleki dil kursları ( Tıp, huku, havacılık, turizm, bankacılık, medya ingilizce’si,öğretmenlere yönelik dil kursları)

√ Eğitim süresinde kesintisiz destek

√ Üniversite hazırlık IELTS, IGCSE,AS, A LEVEL ve SAT kursları

     (Yurtiçindeki eğitim merkezlerimizde ve yurt dışında)