Ilkogretim Merkezi

 

Ana Sayfa

Egitimimiz

Ingilizce

Bilgisayar

Kadromuz

Etkinliklerimiz

Bize Ulasin

 

Libem Egitim Merkezi okul sonrası saatlerde eğitim ve öğretim yapan Okul Sonrası Destek Eğitimi ve ayrıntılı inceleme, araştırma ve çalışmalarin yapildigi bir egitim merkezidir. Çağdaş ve modern bir ortamda uluslararası programlarla desteklediğimiz egitim programlarımızın basarisi  gözle görülür bir  sekilde  gerek okul sinavlarinda gerekse uluslararası sınavlarda öğrencilerimizin göstermiş olduğu başarılar ile kanitlanmaktadır.

Son donemlerde okul mufredatlarinda yapilan degisikliklerden sonra İlköğretim Müfredatı yoğunlaştırılmış; dersler daha da zorlaşmıştır. Günümüzde veli desteği olmadan, öğrencinin başarılı olması imkansızdır. Çalışmayan velilerimiz dahi, yardımcı olamadıkları için, çocuklarını Merkezimize göndermektedirler.

Libem Egitim Merkezi'nde temel görev, çocuğun günlük ev ödevlerini yapmasına yardımcı olmaktır. Ödev yapımında; öğretmen yönlendiricidir,eksik bilgileri tamamlar ve sonunda yapılanları kontrol eder; ama kesinlikle ödevleri öğrenci yapar. Böylece akşam iş dönüşü yorgun düşen velilerimizin ödev yaptırma ve kontrol etme yükü ortadan kalkmış olur.

Ev ödevi dışındaki çalışmalar: Ev ödevi tamamlandıktan sonra asıl Etüt Programı başlar. Öğrencinin değişik nedenlerle okulda anlamadığı (alamadığı) bilgi ve konular tekrarlatılır. Öğrencininin geçmiş yıllarda öğrenmesi gereken ama bilemediği konular da belirlenerek, zaman kaldıkça bir program dahilinde bu bilgiler verilir.Haftada enaz 2 gün, güncel konularla ilgili (özellikle Matematik ve Türkçe ağırlıklı) Yazılı Sınavlar yaptırılır. Yapamadığı sorular, ertesi gün öğrenciye tekrarlatılarak, tam ve eksiksiz bilgi oluşturulur. Ertesi gün okulda herhangi bir dersten Yazılı veya Sözlü Sınavı varsa, mutlaka çalıştırılır-tekrar yaptırılır.

Ders dışı Ek Faaliyetler: Okul öncesi veya sonrası saatlerde merkezimizde bulunan öğrencilerin; oynamaya ve dinlenmeye de ihtiyaçları vardır. Çocuk oynayarak büyür! Çocuklarımıza ders dışı zamanlarda; eğitimle karışık oyun ve dinlenme imkanı sağlıyoruz. Bilgisayar Destekli Eğitim Programları ile, çocuklarımız eğlenmekte ve farkında olmadan Bilgisayar Eğitimi almaktadırlar

 

 

 

 

 

Tel
(0392) 444 42 44
0533 862 3541