ÖĞRENCİ DANIŞMANLIK ve YERLEŞTİRME MERKEZİ

   Tel +90 (392) 229 0137

İngilizce Kurslarımız...

İngiliz üniversitelerine girişte en geçerli İngilizce sınavları IELTS ve TOEFL dır. Libem Eğitim Grubu İngilizce Bölümü dahilinde bu kurslara özel gruplar oluşturulmakta ve öğrenciler bu sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadırlar.

IELTS - International English Language Testing System

IELTS Kibris'ta, Türkiye'de ve yurtdışında, üniversiteler, kolejler ve gün geçtikçe artan sayıdaki ticari olan veya olmayan kurumlar tarafından kabul edilen bir sınavdır. IELTS sinav kursu, Ingiltere' de universiteye gitmek isteyen kisiler icin bir hazirlik programidir.Eger master yapmak istiyorsaniz yine IELTS sinavini almis olmaniz gerekir. IELTS Ingiltere' de bir yüksek ögrenim kurumuna gitmek istediginizde aranan bir kosul olup Ingiltere' deki tüm üniversiteler tarafindan taninir. Eger ilerideki amaciniz Ingiltere' de bir üniversite okumak ise bu kurslari almaniz tavsiye edilir.

IELTS sınavı 4 kısımdan oluşur

Test iki formatta hazirlanmistir. General Training ve Academic

Akademik format İngilizce lisans veya lisansüstü eğitim görmek isteyen kişiler için uygundur. Sınavlarda kullanılan materyaller ve sorular bu amaç gözönünde tutularak hazırlanır.

Genel Eğitim Formatı mesleki eğitim gormeyi planlayan öğrenciler veya göçmenliği düşünen kişilerin ingilizce yeterliliklerini ölçmek için hazırlanmıştır.

Eğer IELTS sınavına girmeniz isteniyorsa hangi formatta sınava katılacağınızı mutlaka kontrol edin.

Sonuçlar iki hafta içinde açıklanır.

Adaylar 1 den 9 a kadar olan puanlamaya göre bir sonuç elde ederler.

Adaylara bütün bir sınavın sonucu dışında ayrıca her bölümde ulaştıkları sonuç da verilir.

Sınavdan alınan Genel Not, Dinleme veya Okuma bölümlerinden alınan notlar buçuklu rakamlar ile de ifade edilebilinirler. Ancak, Yazma ve Konuşma bölümleri sadece tam rakamlar ile belirtilirler.

Geçme veya kalma puanı yoktur.

IELTS elkitabı sonuçların yazılı bir açıklamasını içerir.

Sonuçlar 2 yıl için geçerlidir.

 

 

TOEFL - Test of English as a Foreign Language  - iBT (Internet Based Testing)

TOEFL standartlaştırılmış bir test olup, Kuzey Amerika'da konuşulan İngilizce'yi anlama yeteneğinizi ölçmektedir. Standartlaştırılmış testler çoktan seçmeli sınavlar olup, pek çok kişiye uygulanıp bilgisayarlar tarafından değerlendirilir. Bu sınavlar ABD'de ve tüm dünyada geniş kapsamlı olarak kolej ve üniversitelere başvurularda ve profesyonel amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Yeni nesil TOEFL iBT sınavı internet tabanlı bir sınavdır. Speaking bölümünde öğrenciler mikrofonla konuşarak sorulara cevap verirler ve cevaplar ETS'ye (ETS Online Scoring Network) gönderilir.

Writing (yazma) bölümünde TOEFL iBT sınavını alan öğrenciler yazılarını klavye aracılığı ile yapmaktadırlar. Bu yazıları da ETS ye puanlandırılmak üzere gönderilmektedir.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sınavında öğrencilerin:

 - Dinlediğini anlama becerisi (Listening Comprehension Skills),

- Okuduğunu anlama becerisi (Reading Comprehension Skills),

- Dilbilgisi ve yapıların doğru kullanımı (Structure and Written Expression) ve

- Kompozisyon yazabilme becerisi (Written English Skills)ölçülmektedir

 

 

 

Bu sınav uluslararası öğrencilerin İngilizce yeterlilik seviyelerini ölçmek ve belgelemek için oluşturulmuştur. Kolej ve üniversiteler, profesyonel lisans programları, hükümet acentaları ve burs programları da TOEFL sonucunu, muhtemel adayların başarı seviyesini görmek için kullanmaktadır. Amerika dışındaki İngilizce eğitim veren eğitim enstitüleri de

 

TOEFL sonucunu adayların İngilizce yeterliliğini saptamak için kullanmaktadır

İstediğiniz özel bir okula girmek için belirli bir skoru elde etmiş olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte, çok yüksek bir skorunuz olsa bile bu tercih ettiğiniz koleje gireceğiniz anlamına gelmez ve garanti vermez. Aynı şekilde, yüksek bir TOEFL skoru akademik bir başarıyı da garantilemez