ÖĞRENCİ DANIŞMANLIK ve YERLEŞTİRME MERKEZİ

   Tel +90 (392) 229 0137

Neden İngiltere'de Eğitim???
 

Neden İngilterede Eğitim

Köklü ve dinamik bir egitim sistemine sahip olan Ingiltere'de üniversiteler, kolejler ve yüksekokullar, verdikleri egitimin kalitesi ile ün yapmis ve sayginlik kazanmistir. Bu egitim kurumlarin verdikleri dereceler tüm dünyada taninmaktadir.

Ingiltere'deki üniversitelerden alinan diplomalar is yasaminda basarinin kapisini açan anahtarlardir. Ingiltere'de yüksek standarda sahip bir egitim aldiginiz için, diplomaniz isverene, konunuza vakif oldugunuzun ve bu konu hakkinda ögrenim görebilecek kadar iyi düzeyde Ingilizce bildiginizin garantisini verir.

Ingiltere'deki üniversiteler, bireysel tercih ve ihtiyaçlariniza mutlaka cevap verecek çok çesitli programlar sunmaktadir. Size ne düsüneceginizi degil nasil düsünmeniz gerektigini gösterecektir. Ayrica siniflarda alacaginiz derslerin yani sira daha küçük gruplarda fikir alis verisi yapabilme sansiniz olacaktir.

Ingiltere, Avrupa'ya açilan kapidir. Gerek Ingiltere içerisinde gerek Avrupa'ya seyahat çok kolaydir. Böylece sadece Ingiltere'deki degil ayni zamanda Avrupa'daki yasam hakkinda da bilgi sahibi olabilirsiniz.


Ingiltere yillardir her irktan, dinden ve renkten insanlari karsilamaya alisiktir. Bu kültür harmani içinde yer alarak kendinizi gelistirme imkaniniz olur.Ingiltere'deki üniversite programlari diger ülkelere göre daha kisa sürelidir ve ücretleri kiyaslanabilir düzeydedir. Örnegin Ingiltere'de bir lisans programinda bir yillik egitim almanin masrafi, A.B.D.'deki bir özel üniversiteden daha düsüktür. En önemlisi, Ingiltere'de üniversite egitiminin 3 ve master egitiminin 1 yil sürmesi, sizlerin daha kisa sürede ve az para harcayarak egitiminizi bitirmenizi ve 1 yil öncesinden is hayatina girip para kazanmanizi saglar.

Ingiltere'de yüksek ögrenim kurumlarindaki ögrenci dernekleri çok çesitli faaliyetler düzenler. Spor ve sosyal faaliyetlere ek olarak oldukça genis ve farkli alanda faaliyette bulunan bu topluluklarin mevcut olmasi, sizi benzeri ilgi alanlarini ya da etnik kökeni paylasan ögrencilerle biraraya getirir.

Ingiltere'deki okullar uluslararasi ögrencilere egitim süreleri boyunca her konuda destek olur. Bu sayede ögrenciler programlari süresince Ingiltere'de olmaktan zevk alirlar ve derslerinde verimli ve basarili olurlar.