ÖĞRENCİ DANIŞMANLIK ve YERLEŞTİRME MERKEZİ

   Tel +90 (392) 229 0137  - (392) 444 42 44

UCAS Başvuruları...

İngiltere üniversitelerinin lisans programları ile ilgili başvurular UCAS (Üniversiteler ve Kollejlere seçme ve yerleştirme kurumu) aracılığı ile program başlamadan bir yıl önce yapılır. Adaylar UCAS başvuru formlarını doldurarak 6 ayrı okula başvurabilirler. Başvurular 1 Eylül tarihinde başlar ve 15 Ocak’a kadar bitirilmesi tavsiye edilir. UCAS, geçikmiş başvuruları 30 Haziran’a kadar kabul edebilir. Ancak Oxford, Cambridge, tıp, diş hekimliği ve veterinerlik gibi bölümlere başvuracak adayların en geç 15 Ekim’e kadar başvurularını tamamlamaları gerekir. Sanat ve Tasarım öğrencileri farklı bir prosedür takip ederler.

Libem Eğitim Grubu Öğrenci Danışmanlık Merkezi öğrencilerin UCAS başvuru formlarının doğru ve eksiksiz  doldurulması ve zamanında teslim edilmesine yardımcı olmaktadır. Öğrencilerin doğru bilinçlendirilmesi sağlanmakta ve mağdur olmalarını önlemektedir. Merkezimiz UCAS tarafından tanınmakta ve konusunda uzman danışmanlarımız UCAS ile ilgili İngiltere’de düzenlenen seminer ve eğitimlere sürekli katılmaktadırlar.

Resmi UCAS yazışma merkezi olan kurumumuzda yurtdışı eğitimi ve tecrübesi olan elemanlarımız eşliğinde Birleşik Krallık üniversite ve dil okullarının yanısıra Almanya, İtalya, , İspanya, Macaristan, Fransa, Letonya, Malta, Rusya, İsveç, İsviçre, Hollanda, Amerika ve Kanada’da yüzlerce eğitim kurumunun resmi temsilcisi olmakla beraber halen tek çatı altında en fazla resmi üniversite temsiliyeti olan kurumumuz halen bu dalda tüm Kıbrıs adasında liderliği elinde bulundurmaktadır