ÖĞRENCİ DANIŞMANLIK ve YERLEŞTİRME MERKEZİ

   Tel +90 (392) 229 0137

Yaz Okulları...
 

İngiltere'de yaz okulu programları daha çok yaz döneminde boş olan yatılı lise ve ilköğretim okulları ile bazı üniversite kampuslerinde sunulmaktadır. Öğrenciler için güvenli ve neşeli bir atmosfer oluşturan bu okullarda konaklama İngiliz aileler yanında veya okul yurtlarında sunulabilir. İngiltere'de öğleden sonra ve hafta sonu aktivitelerini daha çok tarihi ve turistik yerlere geziler, yüzme, tenis, futbol, basketbol, binicilik gibi sporlar ile kültürel dersler içerir.

libem ingiltere yaz okuluKurumumuz her yıl KKTC'nin çeşitli okullarından birçok öğrenciye kaliteli yaz okulu imkanı sunmaktadır. Her yıl bir önceki yıl katilim ve memnuniyeti esas alınarak programlar titizlikle seçilmektedir

Öğrenci vize işlemleri , ulaşım, karşılama, eğitim , aktivite ve gezilerin tamamen önceden planlandığı yaz okulu programlarımızı tercih edebildiği gibi aktivite ve gezileri kendisinin planladığı ve sadece yoğun dil eğitimi alabildiği standart bir program da tercih edebilmektedir. Libem Eğitim Grubu  olarak bu ikinci seçeneği 16 yaş ve üzeri için tavsiye etmekteyiz. 16 yaş ve altı için programın önceden planlı olması daha yararlıdır.

İngiltere’de sayılarda dil eğitimi kurumu bulunmaktadır . Fakat 18 yaş altı dil eğitimi özel bir alandır ve Libem Eğitim Grubu  yaz okullarını belirlerken o ülke eğitim birimlerince onaylı ve küçük yaz gruplarında tecrübeli okulları seçmektedir. Seçilen yaz okullarının çok büyük bir kısmı Libem Eğitim Grubu  danışmanları tarafından ziyaret edilmekte ve şartlar kontrol edilmektedir. 18 yaş ve üzeri öğrenciler için ise farklı okullar kullanılmakta ve tercihler kış ayları boyunca eğitmenlerimizin yapmış olduğu ziyaretler sonucunda belirlenmektedir.ingiltere yaz okulu2

Ulaşım

Libem Eğitim Grubu  yaz okulu programlarına kayıtlı öğrencilere en uygun uçuşu tespit etmektedir. Öğrencinin havaalanına varışını takiben karşılanarak konaklama sağlayacağı aileye yada yurda ulaşımı sağlanmaktadır.

Seviye Tespit

Öğrenciler okulun ilk günü dil seviyelerini belirlemek amacı ile seviye tespit sınavına alınırlar. Her öğrenci kendi seviyesinde ve yas grubunda 12-15 kişilik sınıflarda eğitim almaktadır.

Ders Yoğunluğu

Yaz okulu programlarında dil eğitimi hafta için hergün sabahtan –öğleye kadar verilmektedir. Çoğu programda der yoğunluğu haftada 20 ders saati seklindedir. Bazı programlarda isteğe bağlı olarak ders yoğunluğu 30 saate kadar arttırılabilmektedir.

Konaklama

ingiltere yaz okulu libemYaz okulu programlarında temel olarak secim yapılabilecek 2 konaklama sekli bulunmaktadır. Yurt ve aile yani. Yurt konaklama öğrencilere diğer ülkelerden programa katılım sağlayan öğrencilerle birlikte konaklama ve kültürel değişim sağlamaktadır. Aile yanında konaklama ise o ülke kültürünü anlama ve dil pratiği için çok idealdir, Konaklama seçiminde öğrencinin beklentileri ve kişisel özellikleri çok önemlidir. Libem Eğitim Grubu  konaklama seçimi konusunda ailelere yol göstermektedir.

 

Aktivite ve Geziler

Öğleden sonra her gün çeşitli spor, sosyal ve kültürel aktiviteler sunulmaktadır. Aktiviteler yaş aralığına ve seçilen bölgeye göre değişmektedir. Programlarda her hafta 1 tam 2 yarım gün gezi bulunmaktadır. Geziler seçilen şehirde yada bölgede yer alan tarihi ve kültürel mekanlara ve şehirlere düzenlenmektedir.

Grup Lideri

Öğrenciler tüm aktivite ve gezilere okul tarafından görevlendirilmiş grup lideri ile birlikte katılım sağlamaktadır.

Sağlık Sigortası

Libem Eğitim Grubu  tüm yaz okulu programlarında program süresince geçerli sağlık ve seyahat sigortası sağlamaktadır.

Yaz okullarımız hakkında daha detaylı bilgiyi www.libem.com/summer web sitesinden alabilirsiniz.

 

Sayfa Başına Dön