ÖĞRENCİ DANIŞMANLIK ve YERLEŞTİRME MERKEZİ

   Tel +90 (392) 229 0137

Yurt Başvuruları...
Yurt başvurularının zamanında yapılması ve takibi çok önemlidir. 

Üniversiteye yerleştirdiğimiz öğrencilerimizin, en büyük  ihtiyacı İngiltere'de eğitimleri boyunca konaklayacak yerlerinin ayarlanmasıdır. Yüksek öğrenim görenler için en yaygın konaklama türü kampüsün içinde veya çok yakınında bulunan yurtlardır. Genelde bu yurtlar okuduğunuz kuruma aittir. Çalışma alanı ve yatak bulunan bir odada yaşarsınız. Odada yalnız kalabilir veya bir başka öğrenciyle paylaşabilirsiniz. Oda yaklaşık 8-10 odanın bulunduğu bir koridor üstündedir, banyo ortaktır. Ancak birçok kurumda özellikle lisansüstü eğitim gören ve yaşı görece yüksek öğrenciler için banyolu odalar mevcuttur. Genellikle yurtta kalmak en ucuz konaklama biçimidir.

Bazı yurtlarda günde iki öğün yemek verilir, bazılarında öğrencilerin kendilerine yemek pişirebilecekleri mutfaklar vardır. Yemek pişirebildiğiniz yurtlar daha ucuz olabilir, ama hazır yemeyi ve yemek saatlerinde diğer öğrencilerle bir arada olmayı tercih edebilirsiniz. Çoğu yurtta, yatak örtülerini değiştiren ve çöpleri atan temizlikçilerin yanı sıra çamaşır  yıkama olanağı vardır. Genellikle su ve elektrik gibi harcamalar kiraya dahildir.

Öğrenci yurtlarında yaşamak, yeni insanlarla tanışıp arkadaşlık kurmak için çok iyi bir yoldur. Yurtlarda, seçilmiş bir öğrenci komitesi, işleyişten sorumludur ve aktif sosyal programlar hazırlar. Birçok yurdun kendi barı, kafesi, televizyon salonu, müzik odaları, spor tesisleri vardır.

Üniversitelere bağlı olduklarından yurtlar, öğrenciye destekleyici bir ortam sunarlar. Genellikle yurt , üniversite personelince denetlenir. Öğrencilerin yurda alışmalarında yardımcı olmak üzere  personel ve üst sınıflardan öğrenciler bulunur. Genellikle  günde 24 saat güvenlik temin edilir.

Yurtlara zamanında başvuru yapılması ve başvuruların takibi çok önemlidir. Libem Öğrenci Danişmanlık ve Yerleştirme Merkezi ile üniversiteye yerleştirdiğimiz öğrencilerimizin yurt başvurularını da yapmakta ve öğrencilerimizi İngiltere'ye gitmeden yurtlarına yerleştirmekteyiz.

Konaklama çeşidi olarak yurt seçeneğini seçmeyen öğrencilerimiz için ise İngiltere'de bulunan ofislerimiz aracılığı ile kiralık oda, daire ve ev seçenekleri sunmakta ve öğrencilerimizin İngiltere'ye gitmeden kalacak yer problemlerine kesin çözümler bulmaktayız.

***Sayfa Başına Dön***