KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

uk

uk

uk

uk

uk

 


Genel Bilgiler...Ingiltere

Birlesik Krallik (United Kingdom) Ingiltere (England), Galler (Wales), Iskoçya (Scotland) ve Kuzey Irlanda (Northern Ireland) olmak üzere dört bölgeden olusmaktadir. Kraliçe Elizabeth II’nin devlet baskanliginda Anayasal Monarsiye dayali Parlamenter Demokrasi ile yönetilir.

Dünya çapinda endüstrilesen ilk ülke olarak yaptigi ününü, günümüzde de Uluslararasi Finans, Endüstri ve Ticaret Merkezi olarak sürdüren müzik, moda ve tasarimda en ön sirada yer alan Ingiltere’nin sahip oldugu sayisiz kral, kraliçe, sövalye ve hanedanlarinin gizemli atmosferini, gotik tarzinin tüm mimari örneklerini tasiyan muhtesem saraylarinda, katedrallerinde, satolarinda ve malikanelerinde bulmak mümkün.

Bembeyaz yalilariyla kumlu koylardan olusan girdili çiktili bir kiyi ve denizin kenarina kadar gelen bembeyaz çayirlarin adasi. Zengin bir tarih mirasi, kültür, gece hayati, moda, eglence ve nefis yemekler… Hizli yasam temposu, dünyaca ünlü yapilari, mükemmel alis veris olanaklari ve sokaklarindaki ilginç insanlariyla Londra sadece bir baslangiç. Londra’nin disinda ise sabahtan aksama hareketliligini kaybetmeyen hareketli kentler, tarihsel satolar ve hava kosullari kadar renkli örf ve adetleriyle sevimli köyler.uk

Krallar, destanlar, masal kahramani sövalyelerle canavarlar ülkesi. Yetenekli sanatçilar, büyük yazarlar, sairler, müzisyenler, ve usta asçilar ülkesi. Genis bir hizli tren ve lüks otobüs agina sahip bir ülke.

Sahip oldugu zengin tarih mirasi, canli bir kültür ortaminda sunan Ingilizce’nin anayurdu Ingiltere’de Ingilizce dil egitimi veren okullarda ve arastirmalari uluslararasi ün yapmis, egitim standardi çok yüksek üniversitelerde, tüm dünya ülkelerinden sayisiz yabanci ögrenciye egitim verilmektedir.

TELEFON...Ingiltere’de umumi telefonlar madeni para, telefon karti veya kredi karti ile çalisir. KKTC’yi aramak için 00 90 392 ve aramak istediginiz numarayi (0 disinda) çevirmeniz yeterli olacaktir.

ACIL TELEFONLAR...

999 : Acil Durum. Polis, Ambulans, Yangin.
192 : Bilinmeyen Numaralar
100 : Lokal telefon operator
155 : Milletler arasi telefon operator

SAGLIK...Acil durumlarda tüm Ulusal Saglik Kurumu (National Health Service) hatanelerinden ücretsiz yararlanilabilir. Ancak 1 gece ve daha uzun süreli kalmalarda ödeme yapilmasi gerekeceginden Ingiltere’ye gitmeden once saglik sigortasi yapilmasi önerilir. (Libem Education Group ile kursa katilacak ögrencilerin tümüne saglik sigortasi yapilmaktadir)

 

 
   
     
Copyright © 2011 LIBEM Education Group. All rights reserved.
No part of this website may be reproduced in any form except as permitted by LIBEM Education Group