Sitede ara

 +90 (392)  444 42 44
Yeniboğaziçi-Mormenekşe Şubesi
 

Yeniboğaziçi/Mormenekşe şubemiz, Yeniboğaziçi çıkışı Mormenekşe girişinde bulunup sadece bu iki belde halkına değil tüm İskele ve Mağusa bölge okullarında eğitim alan öğrenciler ve yetişkin öğrencilerimize hizmet vermektedir.

 

İlkokul-ortaokul etüt, kolejlere hazırlık, ortaokul-lise takviye kursları verilen merkezimizde mesai sonrası yetişkin öğrencilerimize yönelik İngilizce ve Bilgisayar kursları verilmektedir. KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından onaylı kurumumuz şubesinde ayrıca yaz döneminde yaz okulu düzenlenmektedir.


Eğitim faaliyetlerimizin yanısıra yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimize yönelik sınavlara hazırlık kurslarının yanında danışmanlık hizmetlerimiz de verilmekte ve yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin yazışmaları da başarılı şekilde yürütülmektedir.

 

Yeniboğaziçi şubemiz bu bölgede 7den 77ye hizmet veren ilk ve tek eğitim kuruluşu olma özelliğini taşımaktadır. Diğer şubelerimizde olduğu gibi Lefkoşa genel merkezimize bağlı olarak çalışan Yeniboğaziçi şubemiz tüm İskele ve Mağusa bölgesine hizmet vermekte ve yıllar içerisinde biriken birikim ve tecrübemizi bölge öğrencilerinin ayağına getirmektedir.

 

Gelişmiş bilgisayar laboratuvarı, ferah ve konforlu sınıfları, en son teknoloji araç ve gereçleri ile donatılmış olan merkezimiz yeni tamamlanmış binasında öğrencilerimize konforlu bir ortamda eğitim alma şansı vermektedir.

 

Öğrencilerimiz derslerinden ve ödevlerinden arda kalan zamanlarda sosyal faaliyet çalışmaları yapmaktadırlar.Yıllar içerisinde kazanmış oladuğumuz uluslararası başarılar ve temsiliyetler sayesinde Yeniboğaziçi şubemizde eğitim alan öğrencilerimiz uluslararası İngilizce ve bilgisayar sınavlarına merkezimizde hazırlanmakta ve katılabilmektedir.

 

Öğrencilerimiz günlük ödev yapımının yanısıra branş öğretmenlerimiz eşliğinde günlük konularının tekrarının yanısıra bir sonraki günün konularına da hazırlanmaktadırlar.

 

Sürekli olarak düzenlenen veli toplantılarımız sayesinde velilerimiz çocuklarının gelişimi hakkında bilgilendirilmektedir.

 

Modern ve tam donanımlı bilgisayar laboratuvarımızda öğrencilerimiz günlük araştırma ödevlerini yaparken, müfredatımız dahilinde olan bilgisayar destekli eğitim programlarımıza da katılma şansını elde etmektedirler.

Yenilenen bahçemizde öğrencilerimiz ders saatleri dışında rahat ve güvenli bir şekilde vakitlerini geçirebilmektedir. 2015 yılında kurumumuz yan kısmında hizmete giren araç park yerimiz sayesinde kurumumuzdan öğrencileri aramaya gelen velilerimiz trafik sıkışıklığı yaşamadan rahatça çocuklarını kurumumuzdan okul çıkışı arayabilmektedir.

Ağaç sevgisini, doğa sevgisini, toprak sevgisini aşılamak ve bu anlamda bilinç oluşturabilmek için geleneksel olarak her yıl iki kez düzenlediğimiz fidan dikme etkinliğinliğimiz ile kuruluş aşamamızdan itibaren çeşitli ağaç fidanlarından oluşan 100 den fazla fidanı kurumumuz yanında bulunan alana diken öğrenilerimiz yıl içerisinde de düzenli olarak fidanlarımızın bakımını yapmaktadır. 

         
© Libem Eğitim Grubu. Sitenin tamamı için tüm haklar Libem Eğitim Grubu'na aittir.
Copyright © 2012 LIBEM Education Group. All rights reserved.
No part of this website may be reproduced in any form except as permitted by LIBEM Education Group